Skup katalizatorów Tarnobrzeg

Mając wieloletnie doświadczenie w branży obrotu surowcami wtórnymi, nasza firma ZŁOM LESTA prowadzi skup katalizatorów samochodowych. Oferujemy klientom możliwość ich odsprzedaży po bardzo atrakcyjnej cenie. Skupujemy podzespoły układu wydechowego, metalowe lub z wkładem ceramicznym, w każdym stanie, w tym uszkodzone mechanicznie czy wyeksploatowane, przeznaczone na złom.

Uszkodzenie katalizatora w samochodzie wiąże się z koniecznością jego wymiany, a w związku z tym poniesienia niemałych kosztów. Jest jednak sposób na ich zmniejszenie – wystarczy, że sprzedasz nam zużyty katalizator jest to szybkie, bezproblemowe i korzystne finansowo.

Płacimy więcej niż u mechanika samochodowego!

Skupujemy katalizatory bez udziału pośredników, ograniczamy kwestie formalne do minimum i oferujemy zarówno skup detaliczny, jak i hurtowy, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich naszych Klientów. Skupujemy katalizatory wszystkich marek samochodów: Fiat, BMW, Opel, Ford, Suzuki, Mitsubishi, Chevrolet i wszystkie inne marki niemieckie, japońskie i amerykańskie.

Zajmujemy się skupem wszelkiego rodzaju katalizatorów:

– katalizatory z rdzeniem ceramicznym i metalowym;

– filtr cząsteczek stałych FAP i DPF;

– monolit ceramiczny z uszkodzonych katalizatorów;

– nowych, używanych, zużytych;

– sprawnych i uszkodzonych.

W przypadku rozbudowanych zleceń, jesteśmy w stanie zapewnić odbiór i transport ładunków własnymi pojazdami – zapewniamy szybkość działania oraz w pełni profesjonalne podejście do każdego Klienta.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony phulesta.pl do wcześniejszego kontaktu z naszymi specjalistami. Co jeszcze musisz wiedzieć o branży skupu katalizatorów? Poniżej przedstawiliśmy kilka istotnych i ciekawych informacji na ten temat, które możesz wykorzystać przy nadchodzącej transakcji!

Skup katalizatorów Tarnobrzeg

Okoliczny punkt skupu katalizatorów Tarnobrzeg

Katalizator to element, który ma za zadanie redukcję szkodliwych gazów i substancji wydzielanych przez samochód, ale jego wydajność spada wraz z upływem czasu i wymaga wymiany. To istotne nie tylko w kwestii utrzymania auta w bardzo dobrej kondycji, ale również zadbania o środowisko naturalne i nieemitowanie niebezpiecznych oparów. Recykling jednej tony zużytych katalizatorów oznacza brak konieczności wydobycia 150 ton rudy czy 400 ton skały płonnej.

Skup wysyłkowy katalizatorów

Dla naszych klientów, zwłaszcza spoza województwa podkarpackiego, prowadzimy wysyłkowy skup katalizatorów. Nasz internetowy skup katalizatorów jest idealnym pomysłem do zadbania o pojazd w tym temacie. Jeśli jesteś właścicielem starych katalizatorów lub monolitu, skorzystaj z naszych okolicznych usług skupu katalizatorów w Tarnobrzegu. Współpraca z nami jest naprawdę prosta. Wypełniasz formularz, my wysyłamy Ci wycenę, ty pakujesz katalizatory, kurier je odbiera i po naszej kontroli wysyłamy Ci pieniądze na konto.

Jak możesz nam wysłać katalizator?

Krok 1 - zrób zdjęcie katalizatora i wyślij go na adres: lestastale@wp.pl

Krok 2 - załącz na kartce informacje odnośnie: marka i model auta oraz numer katalizatora (np. VW Polo, silnik 1.2, benzyna, numer katalizatora - 03D131701D BA)

Krok 3 - Zapakuj katalizator (może być w metalowej obudowie, pokruszony lub w kawałkach) i zawieź go na pocztę. Jeśli masz dużą przesyłkę, odbierze ją od Ciebie kurier. Wyślij go na adres:

ZŁOM LESTA

ul. Tarnobrzeska 54, Stale

39-400 Tarnobrzeg

z dopiskiem: "Wycena katalizatora". Podaj swoje dane kontaktowe oraz numer konta bankowego do wpłaty.

Krok 4 - sprawdzimy katalizatory przy odbiorze w naszym magazynie. Interesuje nas, czy katalizator jest komplety i czy zgadza się z numerem, który podałeś w zgłoszeniu.

Krok 5 - po sprawdzeniu prześlemy Ci pieniądze na Twoje konto lub przekazem pocztowym na Twój adres.

Skup katalizatorów ZŁOM LESTA, to kompleksowy odzysk metali szlachetnych i najlepsze, konkurencyjne ceny. Ponadto nasza doświadczona kadra zajmująca się skupem katalizatorów, pomoże Ci wycenić w kilka minut twój model katalizatora, a także odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości.

Nasza oferta skupu katalizatorów i monolitu skierowana jest do dostawców indywidualnych jak i hurtowych. Dzięki doświadczeniu w branży skupu katalizatorów, wysokiej pozycji na rynku oraz najnowocześniejszemu sprzętowi jesteśmy w stanie zaproponować Ci najwyższe ceny skupu katalizatorów oraz monolitu.

Posiadamy profesjonalną linie do rozbierania katalizatorów oraz ich dalszego przetwarzania z całym zapleczem laboratoryjnym umożliwiającym dokładną i rzetelną wycenę.

Jakie katalizatory skupujemy?

– Katalizatory ceramiczne

Katalizatory tego typu wykonane są z monolitu ceramicznego o porowatej strukturze. Kanaliki, jakie w nim znajdziemy, pokryte są platyną lub palladem. Katalizatory ceramiczne nagrzewają się wolniej od tych metalowych, są również mniej odporne na działanie wysokich temperatur.

– Katalizatory metalowe

Katalizatory metalowe posiadają przekrój plastra miodu, ponieważ składają się z tysięcy drobnych kanalików pokrytych metalami szlachetnymi. Katalizatory tego typu nagrzewają się znacznie szybciej i lepiej radzą sobie z oczyszczaniem spalin. Charakteryzują się również dłuższą żywotnością.

– Monolit ceramiczny z uszkodzonych katalizatorów

Przez monolit rozumiemy blok materiału znajdujący się w obudowie katalizatora i to właśnie w tej części zwarte są metale szlachetne. Najbardziej wartościowy jest skup monolitu zawierający w sobie platynę i pallad.

– Filtry DPF i FAP

Filtry cząsteczkowe DPF to filtry suche, które zawierają w sobie cząsteczki platyny, ceru i glinu. Natomiast filtry FAP to ich mokra odmiana, która jest główną domeną samochodów francuskich. Filtry mogą być w obudowie lub wyciągnięte luzem, pokruszone, czy uszkodzone.

Badanie składu katalizatora spektrometrem - szybka wycena

Analiza XRF - wykonujemy specjalistyczną analizę XRF na zawartość pozostałych metali szlachetnych takich jak platyna, pallad, rod. Spektrometr jest urządzeniem służącym do analizy składu chemicznego. To właśnie dzięki jego pracy możemy dokonać identyfikacji stopów stali, metali nieżelaznych oraz aluminium. Gdy urządzenie jest odpowiednio skalibrowane wynik pomiaru jest bardzo dokładny i pozwala określić precyzyjnie zawartości metali szlachetnych w ceramice, a następnie przeprowadzić szybką i uczciwą wycenę.

Jak sprawdzić aktualną cenę za swój katalizator?

Przynieś go do nas! Przeprowadzamy pełne badanie spektrometryczne, które pozwala nam zidentyfikować stopy stali, metali niezależnych oraz aluminium. Dzięki temu możemy ocenić zawartość metali szlachetnych w dostarczanych przez klientów katalizatorach i dobrze je wycenić.

Klienci cenią sobie precyzję naszego spektrometru oraz uczciwe i pewne wyniki, jakie dają badania z jego wykorzystaniem. Dodatkowo samo badanie jest szybkie i proste.

Przetwarzając katalizatory dbamy o najwyższy standard usługi, zachowanie wszelkich norm i zasad bezpieczeństwa oraz zwracamy uwagę na szybkość wykonywanych zadań. Cenimy sobie Twój czas, z tego względu nie musisz długo czekać na wycenę lub konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Potrzebujesz niezwłocznej porady od niezależnych lokalnych ekspertów zajmujących się skupem katalizatorów również blisko Twojego miejsca zamieszkania? Jeśli jesteś z Tarnobrzegu lub okolic, to znajdziesz to właśnie w ZŁOM LESTA!

Cennik skupu katalizatorów Tarnobrzeg

Nasza firma ZŁOM LESTA oferuje wysokie ceny za skup katalizatorów w Tarnobrzegu. U nas czeka na Ciebie najlepsza i najbardziej opłacalna oferta, dzięki której masz pewność, że będziesz zadowolony z transakcji pod każdym względem. Propozycje współpracy zawsze układamy tak, abyś wychodził na tym, jak najlepiej.

Cena zależy od modelu i stanu technicznego katalizatora, który będzie później poddawany specjalistycznej obróbce. W wybranym pakiecie znajduje się również transport katalizatorów, dzięki któremu zaoszczędzisz pieniądze i czas. Dzięki temu możesz także uzyskać wysoką zapłatę za swój stary katalizator i odnowić Twój pojazd nowym, jak i używanym modelem.

Aktualny cennik katalizatorów znajdziesz pod numerem: 15 822 94 46

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, nasi specjaliści zadbają o to, abyś był w pełni zadowolony z przeprowadzonej transakcji. W niektórych wypadkach zachęcamy również do indywidualnej wyceny na miejscu, gdzie w punkcie w Tarnobrzegu dokładnie zajmiemy się omówieniem najlepszej kwoty za wybraną usługę.

Prowadzimy profesjonalny skup katalizatorów, gdzie ceny skupu różnią się w zależności od:

– modelu katalizatora;

– stopnia eksploatacji;

– giełdowych cen metali szlachetnych wypełniających monolit;

– bieżącego kursu walut.

Dlaczego warto wybrać nasz skup katalizatorów?

– Posiadamy duże doświadczenie i doskonałe zaplecze techniczne - tysiące zadowolonych klientów;

– Działamy zarówno w Polsce, jak i zagranicą, będąc zaufanym partnerem biznesowym;

– Dokonujemy uczciwej wyceny spektrometrem;

– Dysponujemy niezbędnymi zezwoleniami, pozwalającymi nam na transport i utylizację katalizatorów;

– Podejmujemy współpracę na odległość – wystarczy wysłać nam katalizator, a my zapłacimy za niego przelewem.

Pytania i odpowiedzi

– Czy warto sprzedać katalizator w skupie?

Skup katalizatorów stał się bardzo opłacalny, ponieważ wartość zużytego katalizatora nie jest mała. Zdarza się, że cena jest bardzo wysoka, szczególnie w starych modelach aut benzynowych. Cena katalizatora bywała wyższa kilkukrotnie od ceny całego auta.

– Zużyty katalizator - dlaczego nie warto zostawiać go u mechanika?

Jednym z elementów katalizatora jest warstwa metali szlachetnych, dlatego nawet zużyta i niesprawna część może być przedmiotem sprzedaży. Za zużyty katalizator można uzyskać  spore pieniądze, wszystko zależy od marki auta. Wymieniając katalizator warto zatem dopilnować, żeby mechanik oddał zużytą część. Skup katalizatorów dokona wyceny i zapłaci za zużyty katalizator, rekompensując w ten sposób część poniesionych wydatków na zakup nowego.

– Które katalizatory są najdroższe?

Katalizator KT6029/A9404900114/ZGS002 jego cena w lutym 2021 wynosiła 15903 zł, natomiast w kwietniu już wartość podniosła się do 18631 zł; 2. Katalizator A0004900514/150350860000, którego wartość w lutym wynosiła 14364 zł, a w kwietniu już 17555 zł.

– Jakie katalizatory mają najwięcej platyny?

Najdroższe katalizatory znalazły swoje miejsce w pojazdach marek: Volvo, BMW, Mercedes, Ford, Mazda i Fiat. Każdy z nich ma swoją indywidualną cenę, która co jakiś czas ulega zmianie.

– Jak wygląda wycena katalizatora bez numeru?

W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do naszego stacjonarnego punktu skupu katalizatorów i na podstawie rozpoznania modelu zostanie on odpowiednio wyceniony.

– Gdzie znajduje się numer na katalizatorze?

Numer katalizatora umieszczony jest zwykle na powierzchni zewnętrznej jego obudowy. Aby sprawdzić numer katalizatora konieczne jest jego wymontowanie z układu wydechowego.

Skup katalizatorów Tarnobrzeg

Kontakt

Zakres usług:

  • skup złomu
  • kompleksowa kasacja pojazdów
  • sprzedaż części samochodowych
  • usługi transportowe oraz
  • usługi dźwigowe
  • skup katalizatorów samochodowych


Jesteśmy otwarci na wszelkie inne propozycje współpracy i indywidualne oczekiwania klienta. Zapraszamy do współpracy!
     

Kasacja pojazdów

Kasacja i złomowanie pojazdów Tarnobrzeg


Prowadzimy profesjonalne złomowanie samochodów na bazie technologii zgodnej z ustawą o odpadach. Przyjmujemy do złomowania wszystkie typy pojazdów.

Wydajemy zaświadczenia niezbędne do wyrejestrowania pojazdu (w Wydziale Komunikacji)


Części samochodowe

Części samochodowe Tarnobrzeg


Poszukujesz części zamiennej do swojego auta?

Znajdziesz ją u nas! Nasza firma posiada bardzo szeroki wybór części do samochodów. Każde z nich są wysokiej jakości, a ich zakup stanowi dla kierowcy dużą oszczędność. W ofercie znajdują się m.in. skrzynie biegów, koła i felgi, oświetlenie, sprzęt audio i części blacharskie, na które bardzo chętnie decydują się osoby posiadające auta francuskie. W razie braku potrzebnego elementu skontaktuj się z naszą obsługą.


Skup złomu

Skup złomu stalowego i metali nieżelaznych Tarnobrzeg


Prowadzimy skup złomu (złomu stalowego, złomów nieżelaznych i opakowań aluminiowych, puszek po napojach, akumulatorów, auto złom)

Posiadamy specjalistyczne środki transportu wyposażone w żurawie i kontenery, które umożliwiają sprawny załadunek i odbiór surowców od naszych klientów.