facebok like bton

Kasacja pojazdów

Uszkodzenie spowodowane wypadkiem lub kolizją często doprowadza do sytuacji, kiedy jedynym rozsądnym wyjściem jest złomowanie samochodówCennik usług w Tarnobrzegu niejednokrotnie może obciążać portfel, dlatego skup pojazdów, auto-szrot i stacja demontażu PHU Lesta wychodzi naprzeciw potrzebom Klientów, którym potrzebna jest kasacja oraz odstawienie samochodu na złom. Przedstawiamy atrakcyjną ofertę, wyróżniającą się konkurencyjnością, idącą w parze z fachowością realizacji. Dzięki utylizacji możliwe jest uniknięcie konsekwencji prawnych bądź dalszego nieopłacalnego inwestowania.

Profesjonalne złomowanie samochodów w Tarnobrzegu

W naszym skupie dbamy o najwyższą jakość dostarczanych usług oraz przystępność cennika. Przeprowadzane procedury oparte są na technologii zgodnej z ustawą o odpadach. Dzięki temu nasza stacja demontażu pojazdów w Tarnobrzegu gwarantuje zarówno sprawną, jak i skrupulatną realizację zadania, jak również pełną legalność i klarowność wykonywanych działań. Podczas złomowania samochodów staramy się o zachowanie wszelkich norm związanych z kasacją pojazdów. Kiedy ostatecznie auto trafia na złom, wydajemy zaświadczenie konieczne do wyrejestrowania w Wydziale Komunikacji.

Kasacja i złomowanie pojazdów

Stacja demontażu pojazdów Lesta w Tarnobrzegu – wymagane dokumenty

Przed przystąpieniem do działania należy wiedzieć, czego wymaga auto-kasacja. Abyśmy mogli bez przeszkód przystąpić do realizacji usługi, konieczne będzie dostarczenie kompletu wymaganych dokumentów dotyczących przedmiotu utylizacji. Znajdują się wśród nich odpowiednie zgody oraz dane do identyfikacji, bez których złomowanie pojazdów jest niemożliwe. Co zatem jest potrzebne, aby oddać samochód na szrot? Przede wszystkim konieczne jest, aby znaki identyfikacyjne – numer nadwozia oraz tablice rejestracyjne – były czytelne.

Wymagane jest także potwierdzenie tożsamości właściciela auta oddawanego na złom, zatem konieczny będzie dowód osobisty. Kiedy występuje także współwłaściciel oraz gdy właściciel jest nieobecny, niezbędne będzie przedstawienie stosownego pisemnego upoważnienia. Kasacja pojazdów zarejestrowanych na firmę wymaga załączenia dokumentów dotyczących działalności – wpisu do ewidencji lub do KRS. Ponadto tutaj również należy okazać upoważnienie pozwalające na złomowanie auta podpisane przez przedstawiciela firmy.

Jeżeli samochód trafia do naszej stacji demontażu w Tarnobrzegu po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego przez policję, wówczas należy przedstawić jego potwierdzoną kserokopię lub stosowne zaświadczenie z wydziału komunikacji. Utylizacja pojazdów zakupionych, lecz niezarejestrowanych na nowego właściciela, wymaga natomiast poświadczenia poprzez okazanie umowy kupna potwierdzonej w urzędzie skarbowym.

Legalna i fachowa auto-kasacja w Tarnobrzegu

Zapewniamy o całkowitej poprawności przeprowadzonych przez nas procedur związanych ze złomowaniem samochodów przeznaczonych na szrot. Zakończenie formalności związanych z utylizacją wymaga kolejnego zestawu dokumentów. Najważniejszy z nich to zaświadczenie o demontażu pojazdu. Ponadto istotny będzie unieważniony dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne oraz karta pojazdu, jeżeli została wydana.

Obowiązkiem właściciela zajmującego się kasacją auta jest złożenie wniosku o wyrejestrowanie pojazdu w urzędzie komunikacyjnym (do 30 dni od otrzymania zaświadczenia o demontażu). Stacja demontażu skup samochodów Lesta w Tarnobrzegu zachęca do zapoznania się z cennikiem usług i skorzystania z atrakcyjnej oferty złomowania pojazdów!

Wymagane dokumenty

Przeprowadzając złomowanie pojazdów potrzebne jest:

 • Pojazd z czytelnymi znakami identyfikacyjnymi (numer nadwozia) i tablicami rejestracyjnymi;
 • Dowód osobisty właściciela.
 • W przypadku, gdy występuje współwłaściciel lub podczas nieobecności właściciela należy przedstawić pisemne upoważnienie,
 • Jeśli pojazd zarejestrowany jest na firmę, należy załączyć dokumenty firmy (wpis do ewidencji lub KRS), oraz upoważnienie dla przedstawiciela firmy potwierdzające zgodę na złomowanie pojazdu.
 • W sytuacji, gdy dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję należy przedstawić zaświadczenie z właściwego wydziału komunikacji lub potwierdzoną kserokopię dowodu rejestracyjnego.
 • W przypadku, gdy samochód został zakupiony, a nie został zarejestrowany na nowego właściciela (dowód rejestracyjny figuruje na poprzedniego właściciela), umowa kupna potwierdzona w urzędzie skarbowym.

Prawidłowa kasacja pojazdów wymaga:

 • Zaświadczenie o demontażu pojazdów,
 • Unieważniony dowodu rejestracyjny,
 • Unieważnioną kartę pojazdu jesli była wydana,
 • Unieważnione tablice rejestracyjne.

Właściciel pojazdu w terminie 30 dni od daty otrzymania zaświadczenia o demontażu pojazdu ma obowiązek złożyć wniosek (we właściwym urzędzie komunikacyjnym) o wyrejestrowanie pojazdu.

Kontakt

Zakres usług:

 • skup złomu
 • kompleksowa kasacja pojazdów
 • sprzedaż części samochodowych
 • usługi transportowe oraz
 • usługi dźwigowe


Jesteśmy otwarci na wszelkie inne propozycje współpracy i indywidualne oczekiwania klienta. Zapraszamy do wspołpracy

Kasacja pojazdów

Kasacja i złomowanie pojazdów

Prowadzimy profesjonalne złomowanie samochodów na bazie technologii zgodnej z ustawą o odpadach. Przyjmujemy do złomowania wszystkie typy pojazdów.

Wydajemy zaświadczenia niezbędne do wyrejestrowania pojazdu (w Wydziale Komunikacji)


Usługi dźwigowe

Usługi dżwigowe i transportowe

Świadczymy usługi specjalistycznym sprzętem budowlanym wraz z obsługą operatorską i pełnym wsparciem technicznym.

Dysponujemy żurawiem samochodowym samojezdnym o udźwigu do 32t, podnośnikami koszowymi od 18m do 28m, a także ładowarkami teleskopowymi i koparko ładowarkami.

Skup złomu

Skup złomu stalowego i metali nieżelaznych

Prowadzimy skup złomu (złomu stalowego, złomów nieżelaznych i opakowań aluminiowych, puszek po napojach, akumulatorów, auto złom)

Posiadamy specjalistyczne środki transportu wyposażone w żurawie i kontenery, które umożliwiają sprawny załadunek i odbiór surowców od naszych klientów.

 • Dane adesowe
 • tel. 500 080 866
 • Jeziórko-Stale, 39-400 Tarnobrzeg
 • lestastale(@)wp.pl